POZITYVI TĖVYSTĖ
Tėvystė – džiaugsminga, smagi, prasminga, atradimų ir iššūkių kupina šeimos gyvenimo patirtis, kelionė, kuri kviečia nuolat mokytis, pažinti savo ir kitų šeimos narių poreikius, juos suprasti ir tinkamai atliepti. Tėvams šioje kelionėje tenka nepaprastai svarbūs gido vaidmuo.
Žmonės negimsta turėdami tėvystės gebėjimų, jie šių gebėjimų išmoksta įvairiais būdais: iš savo gyvenimo patirties, savo tėvų, senelių, globėjų, kitų žmonių, knygų, televizijos, interneto. Gausybė informacijos ir patarimų neretai įneša daug painiavos, pasimetimo, dažnai kyla klausimai kaip iš tiesų elgtis, kaip reaguoti, kokie mes tėvai, ką daryti vienokioje ar kitokioje situacijoje, kodėl nesusitvarkau ir begalė kitų. Lengva pasiklysti abejonių, informacijos ir patarimų labirintuose.
Kyla sunkumų? Pasikalbėkime.
Pozityvi tėvystė tai požiūris į vaikų auklėjimą, auklėjimo būdas, kuris paremtas pagarba žmogui. Tai elgesio orientyrų nustatymas, siekiant poveikio vaikų elgesiui, taikant pagarbius, demokratiškus auklėjimo būdus, kurie grįsti vaiko teisių užtikrinimu, bei prevencija nuo bet kokio pobūdžio smurto. Tai aiški, tačiau lanksti susitarimų, taisyklių, ribų sistema šeimoje. Pozityvus auklėjimas remiasi tarpusavio santykio stiprinimo, kūrimo, empatijos, savigarbos, pagarbos kitam, savarankiškumo ugdymu ilgalaikėje perspektyvoje.
Kam skirta?
Užsiėmimai ypač tikslingi tėvams, kurie augina vaikus, turinčius elgesio sutrikimų, tėvams, kurie atpažįsta jog jų ir jų vaikų tarpusavio sąveikoje stinga darnos, jaučia bejėgiškumą. Pozityvios tėvystės individualūs ir grupiniai užsiėmimai skirti padėti tėvams įgyti pozityvios tėvystės gebėjimų, kuriuos jie galėtų taikyti auklėdami savo vaikus ir siekti, kad pozityvūs auklėjimo būdai būtų paveikūs tinkamam ir priimtinam vaikų elgesiui.
Užsiėmimuose tėvai skatinami reflektuoti, aptarti analizuoti patiriamus vaikų auklėjimo sunkumus, atpažinti netinkamo, neefektyvaus auklėjimo būdus ir juos keisti alternatyviais. Kiekviena šeima yra unikali. Tėvai skatinami formuoti būtent jų šeimos poreikius atitinkantį, autentišką auklėjimo būdą, paremtą pozityvios tėvystės principais ir požiūriu, vaiko teisų užtikrinimu ir apsauga nuo bet kokio pobūdžio smurto pasireiškimo grėsmės.
Trukmė
- Individualūs užsiėmimai susideda iš 6 sesijų (1sesija – 1 valanda), kartą per savaitę.
- Grupiniai užsiėmimai susideda iš 6, 2 valandų trukmės sesijų (1sesija – 2 valandos), kartą per savaitę. Mažiausias dalyvių skaičius 8, didžiausias -10.
Pozityvios tėvystės individualių ir grupinių užsiėmimų tikslai:
- Skatinti kurti ir palaikyti gerą tarpusavio santykį tarp tėvų ir vaikų.
- Ugdyti tėvų sąmoningumą ir vaiko auklėjimo kompetencijas.
- Ugdyti alternatyvius tėvystės gebėjimus, kurie tiesiogiai veiktų ir skatintų tinkamą ir priimtiną vaiko elgesį.
- Suteikti tėvams tarpusavio paramą ir palaikymą.
Pagrindinės individualių ir grupinių užsiėmimų temos:
- Vaiko amžiaus tarpsnių raidos aptarimas.
- Tėvų – vaikų tarpusavio santykių gerinimo būdai.
- Dėmesio vaikui skyrimas, gyrimas, atlygio skyrimas.
- Ribų, taisyklių nustatymas, kaip pasakyti ,,ne“.
- Koreguojantys nurodymai, nepriimtino elgesio keitimo būdai.
- Prasmingų nuobaudų skyrimas ir taikymas.
- Namų užduočių aptarimas, savirefleksija.
Paslaugos kaina:
- Pozityvios tėvystės individualūs užsiėmimai 6 sesijos po 1val. Sesijos kaina 50e Bendra suma šeimai 300e.
- Pozityvios tėvystės grupiniai užsiėmimai 6 sesijos po 2val. Sesijos kaina 60e. Bendra suma asmeniui 360e.
- Išklausius pozityvios tėvystės įgūdžių sesijas išduodami pažymėjimai.
Skaitykite apie specialistę – Sandrą Šatkauskienę.