Apie mus

VŠĮ „Savarankiški vaikai“ apibrėžia kokybišką vaiko vaikystę ir paauglystę. Nenutrūkstantis procesas kuris prasideda apvaisinimu ir besitęsiantis visą individo gyvenimą vadinamas – raida. Skirtingai kiekvieno vaiko raida yra unikali ir individuali. Augdamas kiekvienas žmogus įgyja vis naujų gyvenime reikalingų įgūdžių. Kaip išsivystys savarankiškumo įgūdžių lygis priklauso nuo žmogaus gebėjimo pažinti jį supančią aplinką bei mokėti funkcionuoti joje.

Ergoterapijos veikla, ergoterapijos uždaviniai, užsiemimai

Moksliniai tyrimai rodo, kad taikant ergoterapijos intervenciją psichikos sutrikimus turintiems asmenims stebimi teigiami pasikeitimai susiję su darbine veikla mokyklose. Streso valdymo technikų pagalba stebimi socialinės ir emocinės srities teigiami pasikeitimai. Tyrimai rodo, kad socialinių ir kasdieninių įgūdžių lavinimas ergoterapijos pagalba yra veiksmingi agresyviems, intelekto sutrikimus, raidos vėlavimą, autizmo spektro sutrikimą bei mišraus elgesio ir emocijų  sutrikimą turintiems vaikams – paaugliams.

Didžiausias ergoterapeutų dėmesys nukreipiamas į asmens veiklą ir kaip ją sutrikdo liga. Veiklos pagalba vaikas ar paauglys gali patenkinti savo poreikius. Veikla tampa efektyvi tik tada, kai vaikas ar paauglys yra įtraukiamas į veiklą, užduočių ar socialinių funkcijų atlikimą, siekiant išsikelto tikslo.

Kokia aš? Be galo mylinti vaikus, punktuali, kūrybinga, turiu analitinį mąstymą, gavusi užduotį ar situaciją stengiuosi ją išanalizuoti, suprasti priežastis bei numatyti pasekmes. Problemų sprendimas, lankstumas, gebėjimas nusistatyti prioritetus – mano pagrindiniai darbo sėkmės rezultatai. VšĮ „Savarankiški vaikai” įkūrimas  padės pasiekti geriausių rezultatų, nes tikiu, kad visas pasaulio laikas priklauso vaikams.

Vizija naujausiais ir efektyviausiais, patvirtintais moksliniais metodais, teikiama pagalba diagnostiškai sudėtingiausiems pacientams, sergantiems psichikos ir elgesio sutrikimais.

Misija profesionalia pagalba suteikti pacientui maksimalų savarankiškumą ir aukščiausią gyvenimo kokybę.

Vertybės būdama savo srities profesionalė vertinu novatoriškumą bei nuolatinį gebėjimą kurti bei diegti moksliniais tyrimais pagrįstas inovacijas.

Tikslas ligos paveiktiems pacientams atstatyti jų sutrikusias funkcijas, padėti įgyti socialinius ar darbinius įgūdžius, reikalingus mokykloje, darbe ar bendruomenėje.

Apie mane - Valdą Šližytę

IŠSILAVINIMAS

 • 2017 metais Lietuvos sveikatos mokslų universitete įgijau reabilitacijos bakalauro kvalifikacijos laipsnį ir ergoterapeuto kvalifikaciją;
 • 2019 metais baigiau reabilitacijos studijų krypties magistrantūros programą „Sveikatinimas ir reabilitacija“ specializacija „Vaikų reabilitacija“;
Ergoterapeutė Valda Šližytė

DARBO PATIRTIS

nuo 2017 metų iki dabar Ergoterapeute dirbu LSMUL Kauno klinikų Psichiatrijos klinikoje
nuo 2016 metų iki dabar Taikomosios elgesio analizės terapeute dirbu „VŠĮ Elgesio analizė”
nuo 2020 metų iki dabar dirbu asistente Reabilitacijos klinikoje

SAVANORYSTĖ

nuo 2017 metų savanorė Kauno miesto greitosios pagalbos stotyje.

BAIGTI KURSAI BEI ĮGYTI MOKSLINIŲ KONFERENCIJŲ PAŽYMĖJIMAI:

 1. SafeTALK bagti mokymai pasirengimo pastebėti savižudybės pavojų;.
 2. Vilniaus universitetas Medicinos fakultetas. „Ankstyvosios vaikystės traumos įtaka psichikos sutrikimų išsivystymui, jų diagnostikai ir gydymui”;
 3. LSMU Medicinos akademija, Lietuvos psichiatrų asociacija. “Psichiatrija besikeičiančiame pasaulyje”;
 4. LSMU Medicinos akademija, Psichiatrijos klinika. „NEUROMOKSLAI: nuo teorijos link praktikos”;
 5. LSMU Medicinos akademija, Psichiatrijos klinika, Kauno psichoanalizės ir psichoterapijos draugija. “Angelai ir demonai: vitalinės galios ar jų tramdytojai”
 6. LSMU Medicinos akamedija, Reabilitacijos klinika, Ergoterapeutų draugija. „Aktualūs vaikų reabilitacijos klausimai” skaitytas pranešimas – „Ergoterapija vaikų ir paauglių psichiatrijoje”
 7. LSMU Medicinos akademija, Vaikų reabilitacijos klinika ir Lietuvos vaikų negalios akademija. “Pakeliui į ateitį”
 8. LSMU Medicinos akademija, Vaikų reabilitacijos klinika ir Lietuvos vaikų negalios akademija. „Kartu mes stipresni”
 9. LSMU Medicinos akademija, Vaikų reabilitacijos klinika ir Lietuvos vaikų negalios akademija. „Inovacijos dalyvumui”
 10. VšĮ Elgesio analizė direktorės paskaitos ir mokymai V. Juškevičiūtė: „Taikomosios Elgesio Analizės pagrindai darbe su vaikais, turinčiais ASS“;
 11. VšĮ Elgesio analizė direktorės paskaitos ir mokymai V. Juškevičiūtė: „Dėmesio ugdymas grupinėje veikloje“;
 12. VšĮ Elgesio analizė direktorės paskaitos ir mokymai V. Juškevičiūtė: „Probleminio Elgesio valdymas paremtas ABA principais“.
 13. Yael Yoshei  “Sensory Processing Disorders: Adapting the Home Environment for Children with Disabilities”
 14. UAB evs group „Vaikų funkcinės būklės vertinimas WeeFIM skalė metodikos mokymai“
 15. Lietuvos psichiatrų asociacija „Tendencijos ir perspektyvos psichiatrijoje. Quo vadis, psichiatrija?

PARAŠYTI MOKSLINIAI DARBAI:

 1. Derotacinių diržų poveikio vaikų smulkiajai motorikai ir savarankiškumui tyrimas. Lietuvos sveikatos mokslų universitetas, Vaikų reabilitacijos klinika.
 2. Ergoterapijos su taikomosios elgesio analizės principų poveikis, vaikams turintiems autizmo spektro sutrikimą bei per stiprias reakcijas į lytėjimo dirgiklius. Lietuvos sveikatos mokslų universitetas, Reabilitacijos klinika.
 3. The effectiveness of group occupational therapy for the cognitive function and independence in children with suicidal ideation. Biomedical journal scientific technical research. USA.
 4. The assessment of responses to tactile stimuli of children with autistic spectrum disorder. Baltic congress of scientific researches in occupational therapy. Latvija.

Komanda

IŠSILAVINIMAS

 • 2018 metais Lietuvos sveikatos mokslų universitete įgijau reabilitacijos bakalauro kvalifikacijos laipsnį ir ergoterapeuto kvalifikaciją;
 • 2020 metais Klaipėdos universitete įgijau visuomenės sveikatos magistro kvalifikacinį laipsnį ir visuomenės sveikatos ugdytojo kvalifikaciją.
Ieva Vapsvienė

DARBO PATIRTIS

VšĮ “Centro poliklinika” Vilnius
NVO “International Centre for Migration Health and Development” Ženeva
VšĮ “Priklausomybės ligų centras” Klaipėda
UAB “Palangos linas” Palanga

SAVANORYSTĖ

UVJOS “Apskritasis stalas”
VšĮ “Pagalba daiktais”
VšĮ “SOS vaikų kaimai”

BAIGTI KURSAI BEI ĮGYTI MOKSLINIŲ KONFERENCIJŲ PAŽYMĖJIMAI:

 • Mama ir kūdikis: moters sveikata, kūdikio raida ir judesys.
 • Infekcijų kontrolė ir profesinė etika.
 • Galvos ir kaklo navikų gydymo naujienos.
 • EUPAP – an European Physical Activity on Prescription Model.
 • Vaikystės autizmas ir gretutiniai sutrikimai.
 • 2nd Baltic Palliative Care Conference.
 • Papildoma ir alternatyvi medicina.
 • Hybrid HL Lab.